About Staff

This author has not yet filled in any details.
So far Staff has created 103 blog entries.

Riniasot.al – Një platformë e re Fondacionit Ivanaj

Me shumë kënaqësi po ju prezantojmë një koncept të ri, platforma online: RiniaSot.al. Kjo platformë vjen në përmbyllje të aktiviteteve të zhvilluara në kuadrin e projektit “Shoku im Polic” i cili u zhvillua nga Fondacioni Ivanaj me mbështetjen e Bashkisë Tiranë. Kjo platformë do të shërbejë si një hapësirë virtuale për të ndarë eksperienca, metodologji [...]

By | 2020-03-09T15:23:25+01:00 9 Mars, 2020|Blogu|0 Comments

Klubi i Teknologjisë për të Moshuar – Raporti i Edicionit të 2-të / 2019-2020

Ky postim u krye për të informuar të gjithë grupin e të abonuarve dhe ndjekësve tanë që Edicioni i 2-të i programit tonë të Klubit të Teknologjisë për të moshuar u përmbyll dhe për të lexuar më tepër rreth suksesit të tij dhe reagimeve të pjesëmarrësve të saj, mund të klikoni në këtë faqe të [...]

By | 2020-02-07T12:39:45+01:00 7 Shkurt, 2020|Blogu|0 Comments

“Gjej rrënjët e tua” – një program i veçantë veror në Shqipëri!

Siç edhe ju kemi informuar në facebook, “Gjej rrënjët e tua” është një program i veçantë dy javor i ofruar nga Fondacionet Ivanaj në New York dhe Tiranë, në bashkëpunim me një nga partnerët, Adriatik Tours LLC, i cili do të organizohet në Shqipëri nga data 30 Maj deri më 14 Qershor 2020. Ky program [...]

By | 2020-02-03T16:20:17+01:00 3 Shkurt, 2020|Blogu, Evente të tjera|0 Comments

Një tjetër prezantim i shkëlqyer

Të premten e kaluar, 17 janar 2020, patëm kënaqësinë të kishim përsëri në ambientet tona ish-ambasadorin dhe studiuesin Mal Berisha në prezantimin e tretë historik, kësaj radhe mbi librin e Benjamin Disraelit “Naltësimi i Iskanderit”, të cilin ai e përktheu dhe botoi në gjuhën shqipe. Ky aktivitet përkoi me 552 vjetorin e vdekjes së Gjergj [...]

By | 2020-01-20T15:39:38+01:00 20 Janar, 2020|Blogu, Evente Historike, Trashëgimia Kulturore|0 Comments

Fushata e Lodrave për fëmijët në nevojë – 2019

Në valën e të gjitha aktiviteteve të mbajtura në ambientet tona këtë muaj, u zhvillua edhe sezoni i 3-të i “Fushatës së Lodrave”, të cilën e konkretizuam ditën e Premte në një ambient të veçantë, duke i dhuruar lodra dhe buzëqeshje fëmijëve në këtë periudhë festash. Ndërsa më parë kemi dhuruar lodra dhe dhurata për [...]

By | 2019-12-23T11:27:21+01:00 23 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente të tjera, Vullnetar|0 Comments

Firmosja e marrëveshjes me RYCO (Regional Youth Cooperation Office)

Ditën e djeshme, Drejtoresha Ekzekutive e Fondacionit Drita Ivanaj, mori pjesë në ceremoninë firmosjes së marrëveshjes, organizuar nga RYCO, për njëzetë projektet fituese në të gjithë rajonin në kuadrin e thirrjes se Tretë për Projekt Propozime. RYCO është një institucion i pavaruar i themeluar nga qeveritë e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor me qëllim promovimin [...]

By | 2019-12-19T12:14:13+01:00 19 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente të tjera|0 Comments

Një prezantim historik dhe kulturor

Më 10 Dhjetor u zhvillua një tjetër prezantim i cilklit “Anglo-Amerikanët për ne shqiptarët”. Kësaj here ish ambasadori Mal Berisha prezantoi jetën dhe punën e “Herman Bernstein- mik i popullit shqiptar- ambasador i SHBA-ve në Mbretërinë Shqiptare, 1930-1933”. Edhe ky event pati një pjesëmarrje të gjerë dhe për më tepër prezantimi u ndërthur me recitim [...]

By | 2019-12-13T14:04:50+01:00 13 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente Historike, Publikimet, Trashëgimia Kulturore|0 Comments

Një tjetër aktivitet rinor

Konferenca Model United Nations Albania 2019  përmbylli aktivitetet e saj javën e kaluar ashtu sic kishim njoftuar këtu. Ishte kënaqësi për ne, këtu në Fondacionin Ivanaj të mirëprisnim më shumë se 75 pjesëmarrës për katër ditë, dhe t’i përcillnim me fytyra të lumtura dhe të qeshura në rrugëtimin për realizimin e ëndrrave të tyre. Pjesëmarrësit [...]

By | 2019-12-12T13:00:42+01:00 12 Dhjetor, 2019|Blogu, Evente të tjera|0 Comments

Disa aktivitete të rëndësishme për situatën aktuale

Javën e kaluar, në hyrjen e zyrave të Fondacionit në Tiranë, ne kishim vënë kutinë për “Fushatën e Lodrave” që i mbledhim cdo fundviti për fëmijët e familjeve në nevojë, kur Nëna Natyrë vendosi të na godiste me një seri tërmetesh të cilët shkatërruan zonat veri- perëndimore të Shqipërisë dhe sollën humbje jetësh. Ndërkohë që [...]

By | 2019-12-03T13:38:32+01:00 2 Dhjetor, 2019|Blogu, Trashëgimia Kulturore, Vullnetar|0 Comments
X